Stomatologia

specjalistyczna

Stomatologia Zachowawcza dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż. bezpłatnie na NFZ i odpłatnie Zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami do skorzystania z bezpłatnych usług stomatologicznych w ramach NFZ. Wykonujemy wszystkie zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej.

“Nie czekaj! Zadbaj o śnieżnobiały i zdrowy uśmiech swojego dziecka”

Już dziś możesz zapisać do lekarza dentysty swoja pociechę na sprawdzenie stanu uzębienia.

Ortodoncja dla dzieci do 12 r.ż. bezpłatnie na NFZ i odpłatnie

Ortodoncja dla dzieci do 12 r.ż. bezpłatnie na NFZ i odpłatnie Przyjdź na bezpłatną wizytę do ortodonty ze swoim dzieckiem, by sprawdzić czy jego zgryz rozwija się prawidłowo. U nas możesz wykonać aparat ortodontyczny dla dziecka jeśli zajdzie taka potrzeba. W ramach NFZ przyjmujemy dzieci do 12 r.ż. Stomatolog w szkole Twojego dziecka? Tak. Obsługujemy gabinety stomatologiczne dla dzieci i młodzieży szkolnej bezpośrednio na terenie szkół.

Stomatologia Zachowawcza dla dorosłych bezpłatnie na NFZ i odpłatnie

Stomatologia zachowawcza zajmuje się odbudową brakujących tkanek zęba uszkodzonych w wyniku urazu lub przez próchnicę. Warstwą zewnętrzną pokrywającą ząb jest szkliwo. To najbardziej zmineralizowana tkanka organizmu, pod nią jest kolejna tkanka – zębina, która zawiera więcej substancji organicznych i nie jest tak twarda jak szkliwo. Zębina otacza miazgę zęba, w której są naczynia krwionośne, nerwy i naczynia limfatyczne.Stomatologia zachowawcza zajmuje się odbudową brakujących tkanek zęba uszkodzonych w wyniku urazu lub przez próchnicę. Warstwą zewnętrzną pokrywającą ząb jest szkliwo. To najbardziej zmineralizowana tkanka organizmu, pod nią jest kolejna tkanka – zębina, która zawiera więcej substancji organicznych i nie jest tak twarda jak szkliwo. Zębina otacza miazgę zęba, w której są naczynia krwionośne, nerwy i naczynia limfatyczne.Drobne uszkodzenia szkliwa są naprawiane przez organizm samoistnie (remineralizacja). Większe uszkodzenia mogą być spowodowane zaburzeniami wrodzonymi lub działaniem niekorzystnej flory bakteryjnej. Miejsca te stają się słabsze mechanicznie i stają się siedliskiem bakterii. Dalsza działalność drobnoustrojów doprowadza do powstania ubytku, który z czasem powiększa się. Masy próchnicze są usuwane, a tkanki zęba odbudowywane przez stomatologa za pomocą wypełnień stomatologicznych.Jeśli bakterie dotrą do miazgi zęba (naczynia i nerwy) będącej żywą tkanką, pacjent odczuwa ból. W zależności od czasu jego trwania i rozległości zmian możemy zastosować metody leczenia odwracalnego (opatrunki, pokrycie pośrednie) bądź nieodwracalnego- usunięcie miazgi z kanałów i późniejsze ich wypełnienie.W przypadku długotrwających chorób miazgi dochodzi do zmian w kości w okolicy wierzchołka korzenia. Leczenie zmian okołowierzchołkowych jest wówczas długie, wymaga częstej wymiany materiałów odkażających, wymaga cierpliwości a niekiedy kończy się usunięciem zęba. Zapraszamy do stomatologa już dziś! Umów wizytę, u nas nie ma kolejek.

Protetyka Stomatologiczna bezpłatnie na NFZ i odpłatnie

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii zajmującym się odbudową i odtwarzaniem brakującego uzębienia. Odtworzenie brakujących zębów pozwala na sprawne funkcjonowanie jamy ustnej (mowa, jedzenie), chroni też stawy skroniowo-żuchwowe przed zwyrodnieniem i pooprawia ogólny komfort życia pacjenta. W przypadku utraty znacznej części korony klinicznej naturalnego zęba pacjenta stosuje się korony protetyczne, bądź wkłady koronowo-korzeniowe gdyż tradycyjne wypełnienie zachowawcze nie ma odpowiedniego połączenia z zachowanymi tkankami zęba. W naszym gabinecie stosujemy korony porcelanowe na podbudowie metalowej, ze stopu złota bądź pełnoceramiczne.Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii zajmującym się odbudową i odtwarzaniem brakującego uzębienia. Odtworzenie brakujących zębów pozwala na sprawne funkcjonowanie jamy ustnej (mowa, jedzenie), chroni też stawy skroniowo-żuchwowe przed zwyrodnieniem i pooprawia ogólny komfort życia pacjenta. W przypadku utraty znacznej części korony klinicznej naturalnego zęba pacjenta stosuje się korony protetyczne, bądź wkłady koronowo-korzeniowe gdyż tradycyjne wypełnienie zachowawcze nie ma odpowiedniego połączenia z zachowanymi tkankami zęba. W naszym gabinecie stosujemy korony porcelanowe na podbudowie metalowej, ze stopu złota bądź pełnoceramiczne.Jeśli uszkodzona, przebarwiona jest powierzchnia wargowa lub policzkowa, stosuje się licówki porcelanowe czy kompozytowe.Braki nielicznych zębów można uzupełnić alternatywnie do implantów tzw. mostem czyli konstrukcją opartą na zębach sąsiednich, jeśli spełniają odpowiednie warunki.Liczne braki zębów należy odbudować protezą częściową lub szkieletową (w zależności od liczby, stanu i rozmieszczenia pozostałych zębów). Odtworzenie braków całego uzębienia wykonujemy przy pomocy protez całkowitych.

Nasz protetyk przyjmuje pacjentów bezpłatnie w ramach NFZ oraz odpłatnie.

Dlaczego warto zadbać o zęby?

Powodów dla których warto zadbać o piękny i zdrowy uśmiech jest wiele. Najważniejsze z nich, to z pewnością:

Zwiększone ryzyko zachorowań.
Ubytki próchnicowe są siedliskiem bakterii, które trafiają do krwioobiegu. Udowodniono, że u osób ze złym stanem jamy ustnej wcześniej występują i ciężej przebiegają choroby serca, udary mózgu, nie wspominając o infekcjach.

Pozytywny wizerunek.
Powiedzenie ,,Jak Cię widzą, tak Cię piszą” jest wciąż aktualne. Zdrowy uśmiech wraz z ubiorem, fryzurą, stanem dłoni skupia uwagę podczas rozmowy. Uzębienie jest jednak najczęściej zaniedbywanym elementem naszego wyglądu, a przecież piękne i zdrowe zęby to klucz do nawiązywania kontaktów towarzyskich i zawodowych.

Zdrowe funkcjonowanie narządów.
Zadbane zęby zapewniają prawidłowe funkcje jamy ustnej takie jak mowa i jedzenie.

Dlaczego u Nas?

Dzięki przyjaznej atmosferze i wykonaniu zabiegów na najwyższym poziomie, przekonasz się, że strach przed stomatologiem już Ciebie nie dotyczy i jest jedynie przykrym wspomnieniem z przeszłości.

Zobacz:

Stomatologia specjalistyczna

Stomatologia w szkołach

Implantologia

Ostry dyżur stomatologiczny