Stomatologia

Warszawskie Centrum Zdrowia realizuję usługi stomatologiczne w następujących specjalnościach:

  • stomatologia zachowawcza z endodoncją dla dorosłych 
  • stomatologia dziecięca (pedodoncja)
  • ortodoncja
  • periodontologia z chirurgią 
  • protetyka

 

oraz od poniedziałku do piątku w godzinach 19:00-07:00; w sobotę, niedzielę i święta całodobowo
Doraźną Pomoc Stomatologiczna (Nocna Pomoc Stomatologiczna).

Zapisz się:

- pod numerem telefonu: (22) 8573014; (22) 6284117;
- przez stronę internetową: www.wcz.waw.pl
- poprzez e-mail: rejestracja@wcz.waw.pl
- osobiście w placówce: ul. Nowogrodzka 76, 02-018 Warszawa

Realizacja usług stomatologicznych w wyżej wymienionych specjalnościach odbywa się od poniedziałku do soboty przez wykwalifikowany personel stomatologii specjalistycznej.

 

Stomatologia Zachowawcza dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż. bezpłatnie na NFZ i odpłatnie.
Zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami do skorzystania z bezpłatnych usług stomatologicznych
w ramach NFZ. Wykonujemy wszystkie zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej.

 

Gabinet stomatologiczny w Warszawskim Centrum Zdrowia został utworzony po to aby dbać o Państwa zdrowy uśmiech. Chcemy nieść pomoc zarówno w sytuacjach nagłych, zaskakujących jak również pomagać regularnie w poprawie stanu Państwa uzębienia. Ważne jest dla nas stworzenie miłej atmosfery, by w komfortowych warunkach uzyskać optymalny stan zdrowia jamy ustnej naszych pacjentów.

 

Ortodoncja dla dzieci do 12 r.ż. bezpłatnie na NFZ

Przyjdź na bezpłatną wizytę do ortodonty ze swoim dzieckiem, by sprawdzić czy jego zgryz rozwija się prawidłowo. U nas możesz wykonać aparat ortodontyczny dla dziecka jeśli zajdzie taka potrzeba. W ramach NFZ przyjmujemy dzieci do 12 r.ż. Stomatolog w szkole Twojego dziecka? Tak. Obsługujemy gabinety stomatologiczne dla dzieci i młodzieży szkolnej bezpośrednio na terenie szkół.

Protetyka Stomatologiczna bezpłatnie na NFZ i odpłatnie

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii zajmującym się odbudową i odtwarzaniem brakującego uzębienia. Odtworzenie brakujących zębów pozwala na sprawne funkcjonowanie jamy ustnej (mowa, jedzenie), chroni też stawy skroniowo-żuchwowe przed zwyrodnieniem i pooprawia ogólny komfort życia pacjenta. W przypadku utraty znacznej części korony klinicznej naturalnego zęba pacjenta stosuje się korony protetyczne, bądź wkłady koronowo-korzeniowe gdyż tradycyjne wypełnienie zachowawcze nie ma odpowiedniego połączenia z zachowanymi tkankami zęba. W naszym gabinecie stosujemy korony porcelanowe na podbudowie metalowej, ze stopu złota bądź
pełnoceramiczne. Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii zajmującym się odbudową i odtwarzaniem brakującego uzębienia. Odtworzenie brakujących zębów pozwala na sprawne funkcjonowanie jamy ustnej (mowa, jedzenie), chroni też stawy skroniowo-żuchwowe przed zwyrodnieniem i pooprawia ogólny komfort życia pacjenta. W przypadku utraty znacznej części korony klinicznej naturalnego zęba pacjenta stosuje się korony protetyczne, bądź wkłady koronowo-korzeniowe gdyż tradycyjne wypełnienie zachowawcze nie ma odpowiedniego połączenia z zachowanymi tkankami zęba. W naszym gabinecie stosujemy korony porcelanowe na podbudowie metalowej, ze stopu złota bądź pełnoceramiczne. Jeśli uszkodzona, przebarwiona jest powierzchnia wargowa lub policzkowa, stosuje się licówki porcelanowe czy kompozytowe. Braki nielicznych zębów można uzupełnić alternatywnie do implantów tzw. mostem czyli konstrukcją opartą na zębach
sąsiednich, jeśli spełniają odpowiednie warunki. Liczne braki zębów należy odbudować protezą częściową lub szkieletową (w zależności od liczby, stanu i rozmieszczenia pozostałych zębów). Odtworzenie braków całego uzębienia wykonujemy przy pomocy protez całkowitych.
Nasz protetyk przyjmuje pacjentów bezpłatnie w ramach NFZ oraz odpłatnie.

Stomatologia Zachowawcza dla dorosłych bezpłatnie na NFZ i odpłatnie

Stomatologia zachowawcza zajmuje się odbudową brakujących tkanek zęba uszkodzonych w wyniku urazu lub przez próchnicę. Warstwą zewnętrzną pokrywającą ząb jest szkliwo. To najbardziej zmineralizowana tkanka organizmu, pod nią jest kolejna tkanka – zębina, która zawiera więcej substancji organicznych i nie jest tak twarda jak szkliwo. Zębina otacza miazgę zęba, w której są naczynia krwionośne, nerwy i naczynia limfatyczne. Stomatologia zachowawcza zajmuje się odbudową brakujących tkanek zęba uszkodzonych w wyniku urazu lub przez próchnicę. Warstwą zewnętrzną pokrywającą ząb jest szkliwo. To najbardziej zmineralizowana tkanka organizmu, pod nią jest kolejna tkanka – zębina, która zawiera więcej substancji organicznych i nie jest tak twarda jak szkliwo. Zębina otacza miazgę zęba, w której są naczynia krwionośne, nerwy i naczynia limfatyczne.
Drobne uszkodzenia szkliwa są naprawiane przez organizm samoistnie (remineralizacja). Większe uszkodzenia mogą być spowodowane zaburzeniami wrodzonymi lub działaniem niekorzystnej flory bakteryjnej. Miejsca te stają się słabsze mechanicznie i stają się siedliskiem bakterii. Dalsza działalność drobnoustrojów doprowadza do powstania ubytku, który z czasem powiększa się. Masy próchnicze są usuwane, a tkanki zęba odbudowywane przez stomatologa za pomocą wypełnień stomatologicznych. Jeśli bakterie dotrą do miazgi zęba (naczynia i nerwy) będącej żywą tkanką, pacjent odczuwa ból. W zależności od czasu jego trwania i rozległości zmian możemy zastosować metody leczenia odwracalnego (opatrunki, pokrycie pośrednie) bądź nieodwracalnego- usunięcie miazgi z kanałów i późniejsze ich wypełnienie. W przypadku długotrwających chorób miazgi dochodzi do zmian w kości w okolicy wierzchołka korzenia. Leczenie zmian okołowierzchołkowych jest wówczas długie, wymaga częstej wymiany materiałów odkażających, wymaga cierpliwości a niekiedy kończy się usunięciem zęba.

 

 

Zapraszamy do stomatologa już dziś!

 

Umów wizytę, u nas nie ma kolejek.

Zobacz:

NFZ – AOS

NFZ – POZ

NFZ – Stomatologia

Medycyna pracy

Diagnostyka